Pojištění storna zájezdu

Pojištění storna zájezdu by mělo být samozřejmostí. Proč? Většina klientů si zajišťují zájezdy s časovým předstihem, třeba půl roku dopředu. Důvodem je mnohdy, že chtějí navštívit určitou oblíbenou destinaci a hlavně pokud si sjednají zájezd dopředu, mají možnost získat od cestovní kanceláře i nějaké slevy. Kromě těchto uvedených výhod to má i svá rizika. Pojištění storna zájezdu by v případě, že nemůžete z vážných důvodů v daném termínu odcestovat na zaplacený zájezd, mělo pokrýt storno poplatky, které cestovní kanceláře požadují za storno zájezdu. Co patří mezi vážné důvody storna zájezdu -  například onemocnění, úmrtí v rodině apod. Pokud klient má sjednané v rámci cestovního pojištění i pojištění storna poplatků, jsou uhrazeny z tohoto pojištění. Cena pojistky za storno zájezdu se obvykle pohybuje kolem 3 % a vychází s ceny zájezdu.

ulice přes mokré okno

Pojištění storna letenky

V případě, že cestujete samostatně, mohlo by se Vám hodit i pojištění storna letenky. I zde platí, že stornovat letenku můžete jen z vážných důvodů, které lze prokazatelně doložit. Pojištění může obsahovat i rizika jako jsou přírodní katastrofy, havárie, nebo teroristický útok. Pojištění storna letenky by mělo pokrýt veškerá rizika, která vedou ke zrušení cesty. Cena pojistky se pohybuje v řádech jednotek %.

Pojištění storna pobytu

Pojištění storna pobytu je další z možností pojistné ochrany pro případ, že nemůžete vycestovat v termínu. Pojištění storna by mělo být sjednáno nejpozději do třech dnů po zaplacení ceny za pobyt. Pro cesty do zahraničí si klienti zajišťují rezervace pobytu v cílové destinaci. I za zrušení pobytu můžou být požadovány storno poplatky. Pojištění storna pobytu by mělo tyto poplatky pokrýt. Jak nahlásit zrušení pobytu pojišťovně? Klient by měl pojišťovně případné potíže nahlásit neprodleně!

kalkulačka povinné ručení, cestovní pojištění do zahraničí, porovnejte si cestovní pojištění a vyberte nejvýhodnější